فلاشینگ ساختمان

فلاشینگ پنجره

در گذر از خیابان و محل سکونت خود تا به امروز نظر شما به ورق های دور پنجره و یا پشت پام و محافظ جان که به رنگ های مختلف ساخته شده اند توجه کرده اید نام این ورق ها فلاشینگ ساختمان می باشد .

استفاده از این ورق ها هم از نظر زیبایی و هم از نظر ایمنی و استحکام نما بسیار مهم می باشد که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد :

سعی کرده ایم در این مقاله اطلاعات جامعی در ضمینه فلاشینگ ساختمان برای شما عزیزان معرفی نماییم و همچنین در صورت نیاز به خدمات و مشاوره فقط کافیست با ما تماس بگیرید :

فلاشینگ ساختمان چیست و چه کاربردی دارد :

استفاده از ورق های فلاشینگ کاربرد بسیار زیادی در نمای ساختمان دارد استفاده از ورق ها گالوانیزه که با رنگ های ایستاتیک پوشش داده شده اند که توانایی ایستایی و کششی باایی در برابر ضربه و همچنین با استفاده از پوشش توانایی ماندگاری و جلوگیری از اکسیداسیون فلز را دارا می باشند را به اصطاح فلاشینگ ساختمان می گویند .

کاربرد

کاربرد استفاده از ورق های فلاشینگ ساختمان برای همپوشانی سطح ,جلوگیری از کشش سطحی و ناهمگونی سطح می باشد و همچنین استفاده از این ورق ها برای فلاشینگ ساختمان تا حدودی سطح سازه را در برابر باران و نفوذ آن در نما جلوگیری می کند .

از نظر زیبایی نیز استفاده از فلاشنگ ساختمان نما را زیباتر و جذاب تر کرده و با ایجاد ناهمگونی زیبایی محیطی را افزایش می دهد .

از فلاشینگ ساختمان همچنین برای ایجاد سازه و جلوگیری از وزود نور به فضای درونی می توان استفاده کرد .

کاربرد این ابزار و متریال گسترده از آن است که بتوان در این مبحث به صورت کلی به آن پرداخت و لذا در مباحث آینده مقاله ای با محوریت کاربرد این ورق ها منتشر خواهیم کرد .

پیش نیاز های نصب

استفاده از فلاشینگ ساختمان و نصب آن نیاز مند مواردی است قبل از اجرا باید به آن توجه نمود تا کیفیت خدمات را به صورت چشمگیری افزایش داد.

  • آماده سازی محل نصب : باید سطحی که فلاشینگ ساختمان می خواهد در آنجا نصب گردد دارای ایستایی کافی باشد .
    • استفاده از سیمان و سنگ برای زیر کار یک امر عادی می باشد مهار کردن سنگ زیر کار با رولبولت 6 سانتی نیز یک راهکار مهم برای ایمنی می باشد .
  • برش ورق و تا زدن آن بدون باد خور یک امر مهم برای افزایش زیبایی و ایستایی و کارایی این سازه ها می باشد .
  • شاسی کشی باید با اصول مهندسی و نظارت ناضر صورت بگیرد نقطه اتصال شاسی هم باید دارای استحکام باشد .
  • اتصال با استفاده از جوش با مراقبت صورت بگیرد تا سطح ورق دچار آسیب نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *