فلاشینگ پنجره

فلاشینگ پنجره

فلاشینگ پنجره چیست و چگونه ساخته و نصب می شود و کار برد آن در این مقاله از 0 تا 100 و تحویل قرار گرفته که شما می توانید با مطالعه آن اطلاعات جانمعی را کسب نمایید و همچنین اگر نیاز به محصول و. یا خدمات و حتی مشاوره رایگان دارید مجموعه آروین فلاشینگ آماده ارائه خدمات به صورت کاملا تخصصی در سرتاسر کشور ایران می باشد .

ما در آروین فلاشینگ با استفاده از برترین متریال ها و ورق های دارای استاندارد های جهانی و همچنین ضخامت متناسب با نیاز کاربری شما کلیه خدمات را به صورت 10 ساله ضمانت می نماییم .

فلاشینگ پنجره چیست و چه کاربردی دارد :

فلاشینگ پنجره و یا قاب ورقی پنجره راهکار نوینی است که برای زیباتر کردن و همچنین تراز شیب بند مهار سر ریز آب باران و همچنین محافظت از نما استفاده میگردد ،فللاشینگ پنجره با استفاده از ورق های گالوانیزه و گاتر ها و همچنین انواع ورق های پو.شش داده شده با رنگ های صنعتی ساخته و اجرا میگردد .

شما هم ممکن است در گذر از خیابان و یا خانه مشاهده قاب هایی در کف و یا قاب فول تمام دور پنجره ها شده باشید که با استفاده از ورق های گالوانیزه نصب گردیده اند این نوع سازه ها را به اصطلاح فلاشینگ نما و یا فلاشینگ پنجره میگویند .

البته باید به این نکته توجه کرد که اغلب فقط رنگ مشکی را در این نوع سازه ها مشاهده کرده اند و فکر می کنند که رنگ دیگری برای فلاشینگ پنجره موجود نیست که باید بگوییم این قاب ها و گاتر های و فلاشینگ های پنجره در انواع رنگ ها موجود می باشد و شما برای همگون سازی نما می توانید از انواع ان بهره بگیرید .

کاربرد و به چه منظوری از فلاشینگ پنجره استفاده می گردد :

برای آشنایی شما و دلیل استفاده از ورق های پنجره نما در زیر دلایل را به صورت فهرست وار همراه با توضیحات کوتاه خدمت شما معرفی می گردد :

  1. جلوگیری از وجود نم و روطوبت : در گذشته برای کف پنجره از قاب های فلزی و سنگی استفاده میشد که در برابر رطوب جذبآب و نم موجب نفوذ نم به دیوار سازه و همچنین سریز آب باران به سطح نما و کثیف شدن وایجاد هزینه هخای زیاد برای شستشوی نمای ساختمان می شد که با عرضه فلاشینگ و ورق های گالوانیزه و غیر اکسیداسیون با لایه های محافظ موجب شد با نصب آن و شیب بندی اصولی و نصب استاندارد بتوان آب باران جمع شده در پای پنجره با فاصله از نما تخلیه کرد .
  2. استفاده از فلاشینگ پنجره برای افزایش استحکام پنجره و محافظ از ساختار و قاب در برابر فشار باد و طوفان ها و جلوگیری از نفوذ گرد و غبار دلیل دیگر کاربرد این سازه ها می باشد که با درز بندی و همچنین خمکاری مناسب و خط انتقال و تخلیه جریان هوا موجب کاستن از فشار باید بر روی پنجره و دیوار آن می گردد تا آسیبی به پنجره ها و در ها وارد نگردد .
  3. زیبایی و ایجاد ناهمگونی و یاهمگونی در نمای ساختمان دلیل دیگر استفاده از فلاشینگ پنجره می باشد استفاده از ورق ها در سطح نمای آجری و سیمانی که بیشترین توجه را جلب میکند عضو جدایی ناپذیری زیبایی نمای ساختمان می باشد که با تکیه بر این سازه ها زیبایی نما را می توان چند برابر کرد .

نحوه نصب فلاشینگ پنجره چگونه است :

برای نصب ورق فلاشینگ پنجره باید قبل از خرید و سفارش پروزه شما توسط تکنسین این امر به صورت حضوری مشاهده گردد و بسته به نیاز و بودجه شما طرح ها و نوع و رنگ متریال انتخاب و به کارفرما پیشنهاد گردد و پس از آن نسبت به نصب و اجرای آن اقدام گردد.

اما بپردازیم به نصب و اجرای فلاشینگ پنجره در نما برای اجرای این ورق ها نیاز به داربست برای دسترسی می باشد . زیر سازی برای اجرای این ورق ها نیز باید دارای استاندارد های لازمه باید تا بتوان استحکام و ماندگاری را افزایش داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *